بهترین ورزش‌ها با استفاده از طناب

 بهترین ورزش‌ها با استفاده از طناب

بهترین ورزش‌ها با استفاده از طناب

بهترین ورزش‌ها با استفاده از طناب

آخرین باری که طناب ورزشی استفاده کردید چه زمانی بوده است؟ طناب یک وسیله ورزشی ارزان و قابل حمل است و کالری بیشتری نسبت به آنچه فکر می‌کنید می سوزاند. چه وسیله ورزشی‌ای با قیمت ارزان فروخته می‌شود و به راحتی در یک کیف قرار می‌گیرد؟ و تمام اعضای خانواده می‌توانند از آن استفاده کنند و باعث تقویت عضلات و تناسب اندام شود؟ و فقط با استفاده از آن به مدت 15 تا 20 دقیقه، کالری موجود در یک آب نبات سوزانده می‌شود؟ پاسخ: طناب

طناب زدن یک ورزش کالری سوز عالی است همچنین یک ورزش بسیار خوب برای قلب است و باعث تقویت عضلات فوقانی و تحتانی بدن می‌شود. طناب زدن برای بزرگسالان و نوجوانان ورزشی بسیار مفید است. متخصصان توصیه می‌کنند در کنار ورزش‌های دیگر حتما از طناب استفاده کنید. البته خود طناب زنی می‌تواند یک ورزش کامل باشد. اگر طناب زدن به درستی انجام شود کالری‌ای برابر با دویدن می‌سوزانید.

چگونه طناب زدن را شروع کنیم؟

برای مبتدیان، طناب مهره‌ای توصیه می‌شود زیرا شکل خود را حفظ می‌کند و کنترل آن راحت تر از یک پارچه سبک یا طناب وینیل است.

 • طناب را با نگه داشتن دسته‌ها و پا گذاشتن روی طناب تنظیم کنید.
 • طناب را کوتاه کنید تا دسته‌ها به زیر بغل شما برسند.
 • از کفش های ورزشی مناسب و ترجیحاً کفش‌هایی که کف آن شیار دار است استفاده کنید.

شما به یک ناحیه چهار در شش و حدود 10 اینچ فضا در بالای سر خود نیاز دارید. مکان تمرین بسیار مهم است. سعی نکنید روی فرش، چمن ، بتون یا آسفالت بپرید. در حالی که فرش ضربه را کاهش می دهد، نکته منفی دیگر این است که کفش شما را می‌گیرد و امکان پیچ خوردن زانو یا مچ پا شما وجود خواهد داشت. از کف چوبی، تکه تخته سه لا یا تشک که برای ورزش ساخته شده است استفاده کنید.

تناسب اندام بانوان ایروبیک یا بدنسازی؟
خواندن

 

بهترین ورزش‌ها با استفاده از طناب

چگونه طناب بزنیم؟

اگر از کلاس سوم راهنمایی طناب نزده اید، برای شروع دوباره نیاز به آموزش دارید. باید هماهنگی بین عضلات بدن خود دارد. در ابتدا، شما باید حرکات پا و بازو را جداگانه تمرین کنید.

 • هر دو دسته طناب را در یک دست بگیرید و طناب را بچرخانید تا احساس ریتم ایجاد شود.
 • در مرحله بعد، بدون استفاده از طناب، پرش را تمرین کنید.
 • در نهایت ، این دو را کنار هم قرار دهید. احتمالاً خوب است که یک دقیقه به طور مداوم بپرید.
 • پرش متناوب با تمرینات با شدت کمتر، چون در این صورت شما می‌توانید برای مدت طولانی‌تری پرش کنید. احتمالاً هرگز نمی‌خواهید 30 دقیقه محکم بپرید. بنابراین بهتر است آرام آرام شروع کنید.

تمرین با شدت بالا شامل یک پرش در هر بار عبور طناب می شود. کند کردن طناب برای افزودن یک پرش کوچک اضافی، شدت را کاهش می دهد. به ضربان قلب خود توجه کنید. آنجاست که متوجه می‌شوید شما با شدت کافی ورزش می‌کنید تا از این ورزش سود ببرید و می‌توانید آن را نیز چک کنید که جوری نباشد که سلامت شما را به خطر بیندازد.

انواع طناب زنی

 1. طناب زنی دوبل

طناب زنی دوبل را بیشتر ورزشکاران بعد از آموزش ابتدایی طناب زنی شروع می‌کنند. طناب زنی دوبل سرعت بسیار بالایی نیاز دارد و در عوض کالری بالاتری را نیزز می‌سوزاند. البته مقدار کالری به این بستگی دارند که در این روش پاهای خود را به طور کامل از زمین برمی‌دارید و یا فقط به اندازه کافی از طناب عبور دهید. طناب زنی دوبل برای تقویت ماهیچه‌ها بسیار مفید است.

 1. طناب زنی کراس

طناب زنی کراس برعکس روش قبلی حداقل شدت را دارد اما اگر فردی بخواهد به آن ماهیتی هوازی دهد باید با شدت بالا انجام دهد. اما ورزش‌هایی که با حداقل شدت انجام می‌شوند مانند طناب زنی کراس برای تقویت عضلات بسیار مفید هستند.

 1. طناب زدن به روش تک ساق پا

این روش از پیشرفته‌ترین روش‌های طناب زدن است که نیاز به تمرین زیادی دارد و شما باید روش‌های قبلی را خوب یاد گرفته باشید. در طناب زدن به روش تک ساق پا باید تعادل خود را به خوبی حفظ کنید و وزن شما بر روی یک پا می‌افتد. بنابراین شما باید روش‌های قبلی را انجام داده باشید تا عضلات و ماهیچه‌های پاهای شما قوی باشد.

عوارض پیلاتس چیست؟
خواندن

 

بهترین ورزش‌ها با استفاده از طناب

مهم‌ترین فایده طناب زدن

فواید و مزایای طناب زدن
 1. با استفاده از طناب زنی شما می‌توانید در مدت زمان کم مقدار کالری زیادی را بسوزانید. اگر یک ساعت طناب بزنید 1300 کالری خواهید سوزاند و این مقدار در مقابل دویدن و پیاده‌روی بیشتر است.
 2. اگر امکان دویدن یا پیاده‌روی در بیرون از خانه را ندارید یا شرایط باشگاه رفتن را نیز ندارید می‌توانید به قیمت ارزان یک طناب خریداری کنید و در خانه خود طناب بزنید.
 3. طناب زدن یکی از بهترین ورزش‌های برای قلب است و سبب قوی شدن ماهیچه‌های قلبی می‌شود.
 4. طناب زنی ورزشی‌ است که نیاز ندارید برای آن خرج زیادی انجام دهید. شما فقط به یک طناب نیاز دارید که با قیمتی بسیار پایین نیز می‌توانید آن را تهیه کنید.
 5. طناب زدن هم به قوی شدن ماهیچه‌های بدن و هم به قوی شدن عضلات کمک زیادی می‌کند.
 6. شما با استفاده از طناب زدن می‌توانید به تعادل بدن خود کمک کنید و همچنین می‌توانید هماهنگی بیشتری بین عضلات بدن خود با مغز ایجاد کنید.
 7. با استفاده از طناب زدن شما می‌توانید استقامت بدن خود را بالا ببرید.
 8. طناب زنی به تنهایی یک ورزش کامل محسوب می‌شود. زیرا هم یک ورزش هوازی به حساب می‌آید و هم در هر صورت برای قوی کردن عضلات بسیار مفید است. همچنین اگر پاهای ضعیفی دارید سبب قوی شدن پاهای عضلات شما می‌شود.
 9. طناب زدن نسبت به دوچرخه سواری،پیاده‌روی و دویدن فشار بسیار کمی رو مفاصل شما ایجاد می‌کند.
 10. تمام افراد از سطوح مبتدی در ورزش تا پیشرفته می‌توانند طناب زدن را انجام دهمد.
تاثیر تمرین طاقت فرسا بر عضلات شکم
خواندن

نکات لازم برای ورزش با طناب

 1. حتما قبل از ورزش بدن خود را با ورزش‌‌های کششی و نرمش، گرم کنید. اگر بدون گرم کردن بدن خود طناب زدن را شروع کنید تا رسیدن به نقطه کالری سوزی شما زمان زیادی طول می‌کشد.
 2. حتما طناب را به اندازه‌ای بگیرید که زمانی که دسته‌های آن را بالا می‌گیرید تا زیر بغل شما بیاید. اگر طناب شما بلند است مشکلی نیست از دو طرف آن را در دستان خود جمع کنید.
 3. حتما اگر از طناب زدن به عنوان ورزش استفاده می‌کنید در روز یک وعده کربوهیدرات و پروتئین استفاده کنید.

شما برای خرید انواع تجهیزات ورزشی و کفپوش می توانید از فروشگاه آنلاین پالس اسپرت استفاده کنید.
برای ورود به فروشگاه کلیک کنید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

پالس اسپرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *