معرفی بهترین رژیم های لاغری دنیا

 معرفی بهترین رژیم های لاغری دنیا

معرفی بهترین رژیم های لاغری دنیا

معرفی بهترین رژیم های لاغری دنیا

لاغر شدن و حفظ تناسب اندام یکی از دغدغه‌های بزرگ انسان‌های این عصر است. مشاغل اداری و با تحرک کم، پرخوری، عدم فعالیت بدنی و منظم ورزش نکردن و حتی عامل وراثت از جمله عللی بشمار می‌روند که سبب می‌شوند افراد دچار افزایش وزن و چاقی و بخصوص چاقی شکمی شوند.

چاقی شکمی خود دلیل بروز انواع بیماری‌ها همچون سکته قلبی است و به همین علت است که متخصصین توصیه می‌کنند حتما با پیشگیری لازم و یک رژیم غذایی متعادل شامل تمام مواد غذایی موجود در هرم غذایی وزن خود را کنترل کنیم و پیش از لاغری به فکر تناسب اندام و سلامت خود باشیم.

خوبی و بدی رژیم

رژیم گرفتن در صورتی که اصولی و تحت نظر یک متخصص انجام بگیرد، نتنها ضرری برای فرد نخواهد داشت و که سبب سرعت گرفتن روند کاهش وزن بدون تجربه عوارض خواهد شد. اما از طرفی کسانی هستند که برای سودجویی به هر روشی متوسل می‌شوند و حتی با توصیه داروهای خطرناک یا ارائه رژیم‌های غیر علمی جان افراد مبتلا به چاقی را به خطر می‌اندازند.

برای اینکه دچار امراض پس از لاغری نشوید و از رژیم‌های غیراصولی آسیب نبینید، در این بخش به شما چند رژیم تایید شده و مطمئن را معرفی می‌کنیم.

 

معرفی بهترین رژیم های لاغری دنیا – رژیم غذایی پالئو

معرفی بهترین رژیم های لاغری دنیا – رژیم غذایی پالئو

آیا می‌دانید که پیش از توسعه یافتن کشاورزی و تولید فرآورده‌های لبنی و غلات اصلاح شده انسان چگونه خود را سیر می‌کرد؟ بله با شکار حیوانات، پروتئین، سبزیجات، دانه‌ها، میوه‌ها و آجیل‌ها. در رژیم پالئو قرار است به روش اجداد خود تغذیه کنید. اگر قرار است رژیم پالئو را رعایت کنید و به تناسب اندام برسید، لازم است از خوردن برخی مواد غذایی خودداری کنید.

نظریه‌ای که در رژیم پالئو مطرح می‌شود این است که غلات، غذاهای فرآوری شده و لبنیات عامل اصلی بروز بیماری‌هایی هستند که در گذشته وجود نداشتند یا به ندرت بروز می‌کردند. این رژیم با توجه به مواد غذایی و منابع انرژی که در خود جای داده به نظر رژیمی سالم و مفید برای حفظ تناسب اندام و کاهش وزن است. اما آیا ماهم می‌توانیم تنها آنچه که انسان‌ها در گذشته مصرف می‌کردند بخوریم و دیگر غذاها را حذف کنیم؟

انواع مکمل های ورزشی و شیوه استفاده از آنها (قسمت اول)
خواندن

لازم است بدانید که رژیم پالئو تاکید دارد که فرد از پروتئین‌های کم چرب، میوه‌ها، سبزیجات، دانه‌ها و آجیل تغذیه کند. در این رژیم شما باید مصرف شکر، لبنیات، غذاهای کنسروی و فرآوری شده و غلات را به صفر برسانید.

اگر بتوان براساس آنچه که این رژیم از ما می‌خواهد تغذیه خود را اصلاح کنیم و رژیم جدید که سرشار از مواد طبیعی و کم چرب را بصورت متناوب دنبال نماییم، شاهد کاهش وزن چشمگیر و کم شدن سایز دور کمر خواهیم بود. در واقع یکی از مزیت‌های این رژیم این است که فرد درگیر به چاقی شکمی را از انواع بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری مفاصل و ستون فقرات و بیماری کبدی در امان نگهدارد.

در رژیم پالئو میزان دریافتی کربوهیدرات در شما کاهش پیدا می‌کند. پروتئین بیشتری مصرف می‌کنید و نسبت به قبل از رژیم 300 تا 900 کالری کمتر در طول روز دریافت می‌کنید.

مزایای رژیم پالئو

همانطور که اشاره کردیم این رژیم به کاهش وزن و کاهش سایز دور کمر و شکم منجرب می‌شود. بنابراین برای کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی همچون کلسترول، قند خون، فشار خون و تری گلیسیرید خون بسیار مفید است.

در رژیم پالئو چه چیزهایی ممنوع است

اگر بخواهید از رژیم پالئو به صورت سفت و سخت پیروی کنید، لازم مصرف برخی از گروه‌های غذایی را حذف کنید. در رژیم پالئو مصرف لبنیات، حبوبات و سبزیجات حذف می‌شود.

 

معرفی بهترین رژیم های لاغری دنیا – رژیم وگان

در رژیم وگان شما محدودیت مصرف محصولات حیوانی دارید. یعنی بطور کلی نمی‌توانید هیچگونه پروتئین حیوانی مصرف کنید. افرادی که وگان هستند در زمین مبارزه با آزار و کشتار حیوانات نیز فعالیت دارند.

جلوگیری از کم شدن آب بدن هنگام ورزش
خواندن

وگان یکی از بهترین روش‌ها برای گیاهخوار شدن و دور از گوشت قرمز و فرآورده‌های گوشتی است. در رژیم وگان شما باید جز گوشت سفید و قرمز محصولاتی لبنی را هم حذف کنید. تخم مرغ نخورید، ژلاتین مصرف نکنید و حتی خوردن عسل، آلبومین، کاسئین و ویتامین D نیز برایتان ممنوع است.

این رژیم در بیشتر موارد بدون کالری شماری انجام می‌گیرد. سرشار از فیبر است، سبب سیری طولانی مدت می‌شود و از طرفی کاهش وزن چشمگیر را بدنبال دارد. رژیم وگان بیش از دیگر رژیم‌های لاغری و تناسب اندام با کاهش شاخص توده بدنی و لاغری پیوند دارد. شاخص توده بدنی همان BMI است.

مطالعات نشان می‌دهند، کسانی که از رژیم وگان پیروی می‌کنند همزمان در مقایسه با دیگر افراد که رژیم‌های دیگری را دنبال می‌کنند، در ماع 4 کیلوگرم بیشتر اضافه وزن خود را از دست می‌دهند.

کسانی رژیم وگان را دنبال می‌کنند نسبت به دیگران کمتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی قرار دارند. دیابت نوع 2 و مرگ در سنین پایین خیلی کمتر در این افراد مشاهده می‌شود. با کم شدن مصرف گوشت فرآوری شده فرد از خطر ابتلا به آلزایمر نیز در امان می‌ماند و نسبت به دیگران احتمال این کمتر است که دچار سرطان شود.

آیا رژیم وگان مضر است؟

رژیم وگان در کلیت برای بدن بخصوص اگر دچار چاقی و اضافه وزن باشد مضر نیست. اما باید دانست که با پیروی از رژیم وگان شما دیگر گوشت نمی‌خورید، پس مواد مغذی کمتری دریافت می‌کنید. سطح ویتامین ب 12، ویتامین دی، کلسیم، زینک، اسیدهای چرب امگا 3، ید و آهن در بدن شما کم می‌شود. لازم است با جایگزین کردن غذاها این ویتامین‌ها، ریز مغذی‌ها و املاح را برای بدن خود تامین کنید.

معرفی مکمل‌های بدنسازی قسمت سوم
خواندن

 

رژیم دوکان

اگر دنبال یک رژیم کاهش وزن با پروتئین بالا و کربوهیدرات کم هستید دوکان برای شما بهتر است. این یک رژیم لاغری چهارمرحله‌ای است. دو مرحله از آن مرتبط با کاهش وزن است و دو مرحله بعدی برای نگهداری و تثبیت وزن. مدت زمان هر مرحله بسته به میزان اضافه وزن شما دارد. در هر مرحله شما یک رژیم غذایی متفاوت خواهید داشت.

چگونه با رژیم دوکان لاغر می‌شویم؟

در مرحله اول شما باید غذاهای سرشار از پروتئین بخورید. مصرف سبوس جو دوسر در این مرحله اجباریست. درباره مصرف پروتئین‌ها محدودیتی ندارید. در مرحله اول اصلا نباید سبزیجات نشاسته‌ای، کربوهیدرات و چربی مصرف کنید.

در مرحله‌های بعد کم کم سبزیجات غیر نشاسته‌ای وارد رژیم غذایی شما می‌شوند و پس از آن‌ها بعضی از کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها.

رژیم چربی پایین

رژیم چربی پایین به این معناست که شما در روز کلا 30 درصد کالری روزانه را از چربی‌ها تامین می‌کنید. اگر بخواهید یک کاهش وزن مداوم را تجربه کنید متخصصین این رژیم را به شما توصیه نمی‌کنند و معتقدند که در دراز مدت تاثیر خود را از دست می‌دهد.

چگونه رژیم چربی پایین می‌گیرند؟

در این رژیم فرد 10 % از کالری روزانه را از چربی‌ها تامین می‌کند و بیشتر غذاهایی که میل می‌کند از گیاهان است و خیلی هم از محصولات حیوانی مصرف خواهد داشت. این رژیم بیشتر شامل کربوهیدرات‌ها می‌شود، چیزی در حدود 80 درصد.

شما برای خرید انواع تجهیزات ورزشی و کفپوش می توانید از فروشگاه آنلاین پالس اسپرت استفاده کنید.
برای ورود به فروشگاه کلیک کنید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

پالس اسپرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *