معرفی تجهیزات

تردمیل مکانیکی چیست

تردمیل مکانیکی چیست و چگونه کار می‌کند؟

تردمیل‌ها در دو دسته تردمیل مکانیکی و برقی هستند.

اسم دیگر تردمیل مکانیکی تردمیل مگنتی است.

تردمیل برقی و مکانیکی در مقابل یکدیگر قرار دارند.

شاید به نظر بیاید که تردمیل‌های مکانیکی فایده‌ای نسبت به تردمیل برقی ندارند و به اندازه آن‌ها کاربردی نیستند،

اما باید بدانید در دنیای حرفه‌ای ورزش از تردمیل‌های مکانیکی استقبال بیشتری شده است،

و ویژگی‌های مثبتی دارد که تردمیل برقی از آن بی‌بهره است. تردمیل‌های مکانیکی هیچ موتوری ندارند و بدون نیرو برق کار می‌کنند.

در ادامه درباره نحوه عملکرد آن‌ها توضیح خواهیم داد.

عملکرد تردمیل مکانیکی

در تردمیل مکانیکی نیروی انسانی باعث به حرکت در آوردن تسمه می‌شود و شما برای حرکت نیازی نیست دکمه‌ای را فشار دهید تا تردمیل شروع به کار کند.

در واقع شروع، خاتمه، سرعت دادن و نگه داشتن دستگاه به عهده خودتان است.

وقتی روی تردمیل شروع به راه رفتن می‌کنید تسمه نیز با حرکت شما شروع به حرکت می‌کند و متناسب با سرعت شما راه می‌افتد.

در واقع یعنی هر چه سرعت شما بالاتر برود به همان نسبت تسمه سریع‌تر حرکت می‌کند.

 

تردمیل مکانیکی

تسمه تردمیل‌های بدون موتور چطور کار می کند؟

در تردمیل‌های مکانیکی هیچ موتوری برای راه انداختن تسمه وجود ندارد و صرفا نیروی انسانی باعث حرکت تسمه می‌شود و با توجه به سرعت دونده تردمیل تسمه نیز به همان سرعت حرکت می‌کند و هر وقت اراده کنید می‌توانید از سرعت خود بکاهید تا تسمه نیز آرام‌تر حرکت کند تا بخواهید بایستید.

ویژگی تردمیل‌های مکانیکی

 1. به دلیل موتور نداشتن تردمیل‌های مکانیکی، تمام تجهیزات برقی موجود در تردمیل برقی بر روی آن نصب نیست. بنابراین تردمیل مکانیکی وزن سبک‌تر و اندازه کوچکتری دارد و فضای کمتری را اشغال می‌کند.
 2. به دلیل اینکه تردمیل‌های مکانیکی به برق نیازی ندارند شما قادر هستید که آن را در هر جایی از خانه بگذارید. می‌توانید آن را داخل بالکن حیاط یا هر مکان دیگری که دوست دارید ورزش کنید بگذارید.
 3.  تردمیل‌های مکانیکی درست مانند تردمیل‌های برقی چربی‌سوز هستند و می‌توانید با آن وزن خود را کاهش دهید. حتی به دلیل نبود نیروی برق شما انرژی بیشتری نسبت به تردمیل برقی با تردمیل مکانیکی مصرف می‌کنید در نتیجه چربی‌سوزی شما بیشتر خواهد بود.
 1. با بالا رفتن مقدار چربی‌سوزی و متابولیسم شما در نتیجه با تردمیل مکانیکی شما کالری بیشتری خواهید سوزاند.
 2. در واقع به علت اینکه تردمیل مکانیکی موتور ندارد، بی سر و صدا است و برای خانه‌های آپارتمانی مناسب است.
 3. این وسیله نسبت به تردمیل برقی عمر بیشتری دارد زیرا دارای موتور و تجهیزات الکترونیک نیست و نیاز به تعمیرات ندارد.
 4. یک مدل تردمیل مکانیکی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را تا کنید و جمع کنید و در زیر تخت یا هر جای دیگری قرار دهید و فقط در زمان استفاده آن را باز کنید و ورزش کنید.
لیست کامل دستگاه های بدنسازی به همراه عکس و قیمت
خواندن

فواید خرید تردمیل‌های مگنتی یا بدون موتور

با توجه به ویژگی‌های بالا که گفته تعدادی از مزایای خرید تردمیل مکانیکی را برای شما در ادامه آورده‌ایم:

 1. وزن کمتر نسبت به تردمیل برقی
 2. چربی‌سوزی و کالری سوزاندن بیشتر نسبت به تردمیل برقی
 3. داشتن سر و صدای کمتر
 4. کوچک بودن اندازه آن‌ها و مناسب خانه‌های آپارتمانی
 5. داشتن دوام بیشتر تردمیل مکانیکی نسبت به تردمیل برقی
 6. جا‌به‌جایی راحت آن‌ها

معایب تردمیل‌های مکانیکی

 1. تردمیل مکانیکی بدون موتور است و نیاز به برق ندارد این میتواند یک نکته مثبت برای تردمیل باشد اما در عوض این تردمیل هیچ دکمه توقف اضطراری ندارد. بنابراین نمی‌توانید در یک لحظه ناگهانی از روی آن پایین بیایید. باید به آرامی سرعت خود را کم کنید و سپس از روی دستگاه پایین بیایید.
 2. نبود برق باعث شده که تردمیل مکانیکی بسیاری از امکانات تردمیل برقی را نداشته باشد و شما نمی‌توانید سرعت و شیب را با استفاده از دکمه‌ای کنترل کنید.

البته با این حال برخی از تردمیل‌های مکانیکی دارای مانیتور کوچکی می‌باشند که با یک باتری  کوچک کار می‌کنند و شما با استفاده از آن می‌توانید کالری، ضربان قلب، زمان سپری شده، مسافت طی شده و در کل اطلاعات مربوط به تمرین شما را نمایش می‌دهد.

موانع استفاده از تردمیل مکانیکی

وقتی از تردمیل مکانیکی استفاده می‌کنید شما علاوه بر استفاده از نیروی خود باید نیروی برقی که این تردمیل ندارد را نیز جبران کنید. بنابراین باید بیش از تردمیل برقی انرژی مصرف کنید. بنابراین تردمیل برقی برای کسانی که مشکلات زانو و مفصلی دارند اصلا مناسب نیست و این شدت انرژی بر روی مفاصل و ران‌های آن‌ها تاثیر خواهد گذاشت و به آن‌ها فشار بیشتری وارد خواهد کرد بنابراین اگر مشکلات مفصلی یا زانو درد دارید از تردمیل مکانیکی استفاده نکنید.

چمن مصنوعی با سایز کوتاه
خواندن

روش نگهداری از تردمیل مکانیکی یا بدون موتور

تردمیل مکانیکی به خودی خود نسبت به تردمیل برقی عمر زیادی دارد و بیش از 10 سال برای شما عمر می‌کند اما طولانی بودن عمر آن نیز بستگی به نحوه نگهداری شما از آن نیز دارد. برای افزایش طول عمر و نگهداری از تردمیل‌های مکانیکی باید مدام تسمه‌ آن را تمیز کنید و گرد و غبار روی آن را بگیرید. توجه کنید که هیچ شی خارجی یا کثیفی‌ای لای تسمه تردمیل نباشد. می‌توانید برای جلوگیری از کثیفی و گرد و خاک می‌توانید یک حصیر مخصوص ورزشی را زیر دستگاه بیاندازید.

مکمل‌های ورزشی و غذایی همراه با تردمیل مکانیکی

ورزش کردن با تردمیل مکانیکی می‌تواند باعث کاهش وزن شما شود اما در کنار آن باید برای تقویت و سفت شدن عضلات خود، ورزش‌هایی انجام دهید.

می‌توانید به دنبال ورزش‌های بدون دستگاه بدنسازی بروید. ورزش‌هایی مانند دراز نشست و حرکات کششی برای فرم دهی بهترین هستند. حداقل سه روز در هفته کنار تردمیل ورزش‌های تقویت عضله را انجام دهید.

هرگز بدون کفش روی تردمیل راه نروید یا ندوید. حتما از کفش مخصوص ورزشی و کتونی استفاده کنید.

تنها ورزش برای کاهش وزن شما مفید نیست، شما باید در کنار ورزش یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و حداقل در روز 8 لیوان آب بنوشید تا متابولیسم شما تنظیم باشد.

حتما در هنگام استفاده از تردمیل از سرعت بسیار آرام در حد راه رفتن معمولی شروع کنید و اجازه دهید بدن شما گرم شود و سپس کم کم سرعت خود را افزایش دهید.

برای کاهش وزن سریع در دو مرحله صبح و بعد از ظهر هر کدام 30 دقیقه بر روی تردمیل ورزش کنید. در کوتاه‌ترین زمان شما تاثیر بسزایی را خواهید دید.

چمن مصنوعی یا چمن طبیعی کدام بهتر است؟
خواندن

شما برای خرید انواع تجهیزات ورزشی و کفپوش می توانید از فروشگاه آنلاین پالس اسپرت استفاده کنید.
برای ورود به فروشگاه کلیک کنید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.