معرفی تجهیزات

تفاوت کفپوش و پارکت

تفاوت کفپوش و پارکت

در این مقاله قصد داریم به چندتا از تفاوت‌های پارکت و کفپوش بپردازیم. تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

جنس – تفاوت کفپوش و پارکت

اولین تفاوت پارکت و کفپوش در جنس آنها است. در واقع کفپوش PVC  از پلاستیک و مواد شیمیایی و نفتی ساخته می‌شوند درحالیکه پارکت از چند لایه چوب است. همچنین پارکت سنگین‌تر از کفپوش است و ضخامت بیشتری نسبت به کفپوش دارد درحالیکه کفپوش منعطف‌تر از پارکت است.

شکل 

تفاوت دیگر این دو محصول در شکل آنها است، کفپوش‌های PVC به شکل تایل و رولی هستند درحالیکه پارکت فقط بصورت تایل است.

ضخامت

ضخامت کفپوش PVC ۲-۳ میلی‌متر و پارکت دارای ضخامت۷، ۸و ۱۲ میلی‌متر است.

حساسیت

کفپوش PVC‌ بدلیل جنس پلاستیکی که دارد در برابر آب مقاومتر است اما جنس چوبی پارکت فقط چند ساعت می‌تواند جلوی آب و رطوبت دوام بیاورد.

نحوه نصب

برای نصب کفپوش PVC‌ نیاز به چسب است و باید چسبانده شوند درحالیکه نصب پارکت هیچگونه نیازی به چسب ندارد و در هم چفت می‌شود. همچنین پارکت را می‌توان دوباره نصب کرد درحالیکه این امکان برای کفپوش PVC‌ وجود ندارد.

زیرسازی – تفاوت کفپوش و پارکت

کفپوش PVC بدلیل ضخامت کمی که دارد قبل نصب حتما نیاز به زیرسازی دارد چون اگر این کار بدرستی انجام نشود بعد از نصب پستی بلندی‌های نصب کاملا مشخص می‌شود. درحالیکه پارکت نیازی به زیرسازی ندارد.

همچنین بعد از نصب پارکت بدلیل پوشاندن فاصله بین پارکت و دیوار حتما باید از قرنیز استفاده کرد درحالیکه این امر برای کفپوش PVC فقط می‌تواند جهت زیبائی باشد.

مشکلات کفپوش اپوکسی و روش حل آن
خواندن

مقاومت – تفاوت کفپوش و پارکت

کفپوش‌های پارکت در برابر ضربه و اجسام نوک تیز مقاومت بیشتری دارند درحالیکه کفپوش PVC بدلیل ضخامت کمتر حساسیت بیشتری دارد.

هزینه پارکت و کفپوش

هزینه خرید کفپوش PVC  پائین‌تر از پارکت است. همچنین بدلیل لزوم استفاده از قرنیز در پارکت باعث می‌شود این دارای محصول هزینه جانبی بیشتری باشد.

پارکت‌ّها و کفپوش‌ها در رنگ‌‌بندی‌های مختلفی وجود دارند که هرکدام بنابر سلیقه استفاده کننده می‌تواند نصب و اجرا شود.

پارکتها اغلب در منازل مسکونی، ادارات،‌ محیط‌های تجاری و… استفاده می‌شود. همچنین کفپوش‌ها در قسمت‌هایی از ساختمان که در معرض رطوبت، نم و آب قرار دارند بکار می‌روند چون قابل شستشو بودن مهمترین مزیت این محصول است.

شما برای خرید انواع تجهیزات ورزشی و کفپوش می توانید از فروشگاه آنلاین پالس اسپرت استفاده کنید.
برای ورود به فروشگاه کلیک کنید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.