خستگی مفرط ساق

خستگی مفرط ساق پا می توانند در کیفیت گام های شما مشکل ایجاد کنند و این ناامید کننده است زیرا معمولا از نفس نیفتاده اید. در اینجا ۶ روش بیان می کنیم که می تواند ساق های شما را بانشاط نگه دارد:

قبل از بیرون رفتن از خانه، خودتان را آماده کنید:

بهترین راه برای مقابله با ساق های خسته، این است که هرگز ساق هایتان را خسته نکنید و این مسئله به تمرین مناسب قبل از دویدن، مربوط می شود.

شما می توانید چند چیز را امتحان کنید:

  • حدود ۳۰ دقیقه قبل از دویدن، یک میان وعده با مقدار زیادی کربوهیدرات و گلوکز بخورید.
  • تمرینات کششی و گرم کردن انجام دهید٬ در نتیجه از احساس خستگی در آغاز دویدن، جلوگیری می کنید.

قبل از آن که کاملا ضروری باشد، چیزی بخورید و بنوشید:

هنگامی که شما تشنه و گرسنه شوید، می تواند برای انجام هر کاری دیر باشد. بنابراین شما همیشه باید زودتر در مورد آن فکر کنید. بهترین زمان برای خوردن و آشامیدن، زمانی است که احساس خوبی دارید و به راحتی می دوید، نه زمانی که کاملا خسته و رنجور هستید.

برای جلوگیری از خستگی مفرط ساق پا، گام هایتان را کوتاه کنید:

هنگامی که احساس می کنید ساق هایتان خسته شده اند، ادامه دادن همان سبک دویدن، کار درستی نیست. شما برای ادامه دادن دویدن، باید خودتان را با آنچه بدنتان می گوید، هماهنگ کنید.

  • سرعت تان را کم کنید و هنگام پایین رفتن از سراشیبی، گام هایتان را تحت کنترل نگه دارید.
  • برای افزایش گردش خون، پاهایتان را بالا بیاورید.
  • برای کاهش ضربه، پاهایتان را به آرامی روی زمین بگذارید.
  • پاهایتان را از پاشنه به پنجه، بغلتانید.

بگذارید بدنتان، سرعت را تعیین کند.

بسیاری از دونده ها مرتکب این اشتباه می شوند که قبل از شروع دویدن، تصمیم می گیرند سرعتشان چقدر باشد. اگر هفته کاری سختی داشته اید یا خواب کافی نداشته اید، ممکن است نتوانید یک دوی سرعت را کامل انجام دهید. به یاد داشته باشید که برنامه دویدن شما، ثابت و معین نیست. اگر امروز لازم است که دوی آهسته و ثابتی داشته باشید، می توانید دوی سرعتتان را به هفته بعد موکول کنید.

با لباس های مناسب بدوید:

شما می توانید با استفاده از لباس های دو که در عضلات چهار سر و ساق پا، پنل های فشرده سازی دارند، از ماهیچه های ساق پایتان بیشتر حمایت کنید. این لباس ها باعث می شوند که عضلات شما موثرتر کار کنند و خستگی را نیز کاهش می دهند.

مرکز توجه تان را تغییر دهید:

اگر هیچ کدام از این موارد، موثر نبودند، شما باید خودتان را مجبور کنید که در مورد هر چیزی به جز ساق های خسته تان فکر کنید. در مسیر دویدنتان، هدف هایی را در نظر بگیرید. با این کار همیشه به سمت چیزی می دوید و مسیر را بیشتر تحت کنترل دارید.

خستگی مفرط ساق پا و آسیب های احتمالی

اگر بدن شما واقعا آسیب دیده است، باید دست از دویدن بردارید و استراحت کنید. اگر علائم مصدومیت را نادیده بگیرید، ممکن است دچار صدمات جدی شوید و ارزشش را ندارد که به این خاطر، تمام برنامه دویدنتان را به خطر بیندازید.