چیپس درختی به جای چمن‌کاری

شهردار منطقه۲۲ گفت: برای اولین بار طرح چیپس درختی را بجای چمن کاری در شهر تهران انجام دادیم تا به عنوان طرح نوین زیست محیطی و پایلوت در دیگر مناطق اجرا شود.

به گزارش ایسنا، علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲، با اشاره به طرح حذف کاشت چمن در شهر تهران خاطرنشان کرد: برای اولین بار طرح چیپس درختی را بجای چمن کاری در شهر تهران انجام دادیم تا به عنوان طرح نوین و پایلوت در دیگر مناطق اجرا شود.

نوذر پور با بیان توضیحاتی در مورد این طرح زیست محیطی گفت: به منظور کمک به جوان‌سازی درختان و ایجاد شرایط مناسب رشد، هزاران اصله درخت در سطح منطقه۲۲ هرس می‌شود که بلااستفاده دپو و دور ریخته می‌شدند، که با اجرای این طرح سرشاخه‌های هرس شده به چرخه بازیافت برگشت داده شد و در موضوعات محیط زیستی و خدمات شهری استفاده کردیم.

شهردار منطقه۲۲ افزود: سرشاخه‌های هرس شده به وسیله ماشین آلات به چیس درختی تبدیل و با اوکسید آهن موجود در کشورمان رنگ طبیعی زده می‌شوند که هیچ گونه آسیبی برای طبیعت ندارد.

نوذرپور با بیان اینکه این طرح کمک شایانی به زیباسازی فضای سبز شهری کرده است، ادامه داد: با اجرای این طرح، فضای وسیعی از سطح منطقه را با رنگها و الگوهای ایرانی می‌توان زینت داد که شباهت و هم زیستی زیادی با فضای سبز دارد.

وی دیگر مزایا و فواید زیست محیطی این طرح را نیز صرفه جویی در مصرف آب دانست و گفت: استفاده از این چیپس درختی در زیر درختان باعث کند شدن ۶۰درصدی تبخیر آب و آبیاری درختان می شود و نیز باعث کاهش ۴برابری هزینه ریالی آبیاری درختان شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، همچنین این طرح با همکاری سازمان زندانها انجام می‌شود تا بتوانیم به اشتغال زایی زندانیان کشور کمکی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *